„Drugi tydzień listopada przynosi dalsze obniżki cen paliw na stacjach, które zawdzięczamy głównie taniejącej na światowych giełdach ropie naftowej” – komentują analitycy e-petrol.pl.

Jak wskazali, na stacjach paliw spadały ceny wszystkich paliw, poza autogazem, który podrożał o grosz i średnio za litr LPG płacimy obecnie 1,98 zł. Największą obniżkę w mijającym tygodniu zanotowaliśmy w przypadku benzyny 95-oktanowej, która potaniała o 5 groszy i kosztuje średnio 4,51 PLN/l. O 4 grosze potaniał olej napędowy i aktualna średnia cena diesla na stacjach w Polsce to 4,37 PLN/l.

W przyszłym tygodniu dalszy spadek cen paliw

W ocenie analityków e-petrol.pl, prognoza na kolejny tydzień listopada zakłada dalszy spadek cen paliw na stacjach, a tempo obniżek nie powinno hamować. Jak szacują, w przyszłym tygodniu cena benzyny Pb95 powinna wahać się między 4,41 – 4,52 zł/l. Olej napędowy powinien kosztować średnio w przedziale 4,26 – 4,37 zł/l, a LPG 1,96 – 2,03 zł/l.

Efekty wyborczego zwycięstwa w USA Donalda Trumpa na rynku naftowym zobaczymy dopiero za jakiś czas.

Busy do Holandii, Belgii oraz Holandii

Z kolei analitycy BM Reflex oceniają, że w przyszłym tygodniu prawdopodobne wydają się dalsze spadki cen benzyn i oleju napędowego – średnio około 3 – 5 gr/l. Jedynie w przypadku LPG nie wykluczają dalszego wzrostu cen średnio do 2 gr/l.

„Za nami tydzień spadku hurtowych cen paliw na rynku krajowym i w konsekwencji obniżek na stacjach. Obniżki cen detalicznych na stacjach od początku listopada znoszą w 40 procentach październikowe podwyżki” – ocenił BM Reflex.

Jak wskazali, najniższe ceny benzyny bezołowiowej 95 i oleju napędowego utrzymują się w województwie dolnośląskim, gdzie za litr bezołowiowej 95 i diesla zapłacimy odpowiednio po 4,37 zł i 4,25 zł.

„Najdroższą benzynę mamy w województwie opolskim (4,59 zł/l), a olej napędowy w województwie zachodniopomorskim – jego cena średnia to 4,42 zł. Najmniej za litr autogazu płacimy w województwie dolnośląskim tj. 1,96 zł, a najwięcej litr autogazu kosztuje w opolskim – średnio 2,08 zł” – wskazali.

Jak podali, obecnie za litr benzyn płacimy o około 4 – 5 groszy więcej niż przed rokiem, natomiast ceny diesla i autogazu są niższe odpowiednio o 2 i 8 gorszy na litrze.

źródło: wprost.pl

 

 

 

 

 

 

 

(Visited 32 times, 1 visits today)