Przeskocz do treści

Amsterdam – bezpłatne atrakcje

Amsterdam - bezpłatne atrakcje. Jest to przede wszystkim jedno z droższych miast w europie. Jednak posiada liczne atrakcje kulturalne, które możesz zobaczyć całkiem za darmo.

Dlatego przedstawiamy listę najlepszych miejsc w Amsterdamie, które zobaczysz całkowicie bezpłatnie.

Przyjdź na darmowy koncert.

Amsterdam - bezpłatne atrakcje

Jeżeli muzyka klasyczna to Amsterdam. Przede wszystkim jest to piękny, neoklasyczny budynek leżący na wschodniej części Museumplein. Najbardziej godne uwagi jest to, że Concertgebouw  jest za jedną z najlepszych sal koncertowych na świecie. 

Amsterdam -bezpłatne atrakcje

Ponadto ważnym aspektem jest to, że Concertgebouw organizuje raz w tygodniu bezpłatne koncerty w porze obiadowej. Godnym uwagi jest fakt, iż za darmo można zobaczyć występy amatorskich muzyków z Amsterdamu.

Najbardziej romantyczny targ kwiatowy.

Amsterdam - bezpłatne atrakcje

Jedyny na świecie pływający targ kwiatowy przycumowany jest do południowych brzegów kanału Singel w Amsterdamie. Przede wszystkim targ istnieje od połowy XIX wieku. Holendrzy zbudowali go na wodzie. Miało to ułatwić kupcom przenoszenie kwiatów przez kanały w Amsterdamie. Godnym uwagi jest fakt, że na rynku znajduje się około 15 indywidualnych stoisk, które są zamontowane na barkach, które sprzedają cały szereg produktów związanych z ogrodnictwem, takich jak gotowe do uprawy cebulki tulipanów, świeże bukiety kwiatów i ozdoby ogrodowe.

 NDSM-WHARF

Amsterdam - bezpłatne atrakcje

Jest to jedno z najbardziej popularnych ośrodków kulturalnych w Amsterdamie. W NDSM-WHARF znajduje się bardzo dużo kulturalnych “hotspotów” które przede wszystkim znajdują się w starych budynkach związanych w dawnym przemysłem żeglugowym tego obszaru. Przede wszystkim na uwagę zasługuje restauracja Pillek, która jest zrobiona z kilku starych kontenerów transportowych.

Z pewnością ciekawą propozycje ma hotel Faralda Crane, który oferuje gościom możliwość spania w górnych poziomach ogromnego czerwonego żurawia.

Godnym uwagi jest fakt, że mały prom pasażerski kursuje między portami a stacja Centraal Station co przede wszystkim pozwoli podziwiać widoki na port w Amsterdamie, zanim dotrze się na NDSM.

 AMSTERDAM BOS

Amsterdam - bezpłatne atrakcje

Jest to największy park rekreacyjny w Amsterdamie. Godne uwagi jest to, iż jest około 3 razy większy od nowojorskiego Central Park. 

W parku możesz uprawiać przeróżne sporty. Na przykład jazda na rowerze, pływanie, spacery, bieganie, pływanie łodzią. 

Park położony jest na najbardziej wysuniętych na południe przedmieściach Amsterdamu i oferuje wiele różnych rodzajów terenu. Na przykład plaże  nad jeziorem i dziewicze lasy. Wokół parku znajduje się kilka innych atrakcji, takich jak teatr na świeżym powietrzu, w którym odbywają się pokazy od wiosny do wczesnej jesieni. Godnym uwagi jest fakt, iż w parku jest farma, w której odwiedzający mogą karmić i karmić dziesiątki kóz.  
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WhatsApp chat