Amerykański koncern Amazon planuje zatrudnić na kierownicze stanowiska w swoich centrach logistyki e-commerce pod Wrocławiem i Poznaniem 60 absolwentów najlepszych polskich uczelni. Rekrutacja kandydatów właśnie ruszyła.
Poszukiwani są głównie kandydaci, którzy ukończyli studia doktoranckie, magisterskie oraz licencjackie w zakresie zarządzania, IT, inżynierii, produkcji, logistyki, ale nie tylko. Rekruterom Amazon zależy przede wszystkim na umiejętności analitycznego myślenia i dopasowania się do 14 zasad przywództwa panujących w koncernie.

Te zasady istnieją od początku naszej firmy i to z ich punktu widzenia oceniany jest każdy w firmie – od pracownika w centrum logistyki e-commerce, po ich twórcę Jeffa Bezosa – podkreśla Georgina Yellowees, szefowa headhunterów w Amazon.

Wszyscy absolwenci uczelni wyższych zainteresowani pracą w Amazon na kierowniczym stanowisku we Wrocławiu oraz w Poznaniu już teraz mogą aplikować za pośrednictwem strony:
www.amazon.jobs/therightplace. Firma ma nadzieję znaleźć odpowiednich ludzi do pracy do końca roku.

– Jeff Bezos mówi, że woli przeprowadzić 50 rozmów i szukać przez rok odpowiedniego kandydata, niż zatrudnić niewłaściwą osobę, dlatego obecny proces nie ma wyznaczonych sztywno ram czasowych. Mamy nadzieję zatrudnić wspomnianych absolwentów do końca 2016 roku, ale na właściwych kandydatów będziemy czekać nawet dłużej – zapewnia Georgina Yellowees.
Niedziela do Polski

Kandydaci, którzy znajdą zatrudnienie w Amazonie już na starcie mogą liczyć na pensję w wysokości od 6,5 tys. zł brutto. Do tego dochodzi atrakcyjny pakiet benefitów, w tym akcje pracownicze, dodatkowa premia pieniężna na start, prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie na życie, zniżki pracownicze, 26 dni urlopu niezależnie od stażu oraz karta Multisport.

Po zakończeniu 3-miesięcznego okresu próbnego, absolwenci otrzymają stałą umowę o pracę. – Zapewniamy rozbudowany proces wdrożenia pracownika oraz liczne szkolenia w Polsce i za granicą. Absolwenci będą mogli współpracować i uczyć się od najbardziej doświadczonych menadżerów Amazon z całego świata, którzy pomogą im w zdobyciu umiejętności niezbędnych do osiągania sukcesów w firmie – przekonuje Georgina Yellowees.

Amazon to dziś światowy gigant internetowej sprzedaży, choć swoją działalność w 1994 roku zaczynał od prowadzenia księgarni internetowej. Obecnie koncern zatrudnia ponad 240 tysięcy osób na całym świecie. W Polsce, w 2014 roku, amerykańska firma otworzyła trzy centra logistyki – dwa z nich znajdują się w Bielanach Wrocławskich, a jedno w podpoznańskich Sadach. Koncern posiada także duże Centrum Rozwoju Technologii w Gdańsku i biuro usług chmurowych Amazon Web Services w Warszawie.
źródło: onet.pl


(Visited 80 times, 2 visits today)