Aleksander Doba po raz trzeci zamierza pokonać samotnie Ocean Atlantycki. W osiągnięciu celu ma mu posłużyć ten sam kajak, co w poprzednich wyprawach. Planuje, że płynąc wzdłuż 42 równoleżnika będzie musiał pokonać ponad trzy tysiące mil morskich, a podróż zajmie około czterech miesięcy.

 Podróż ma się rozpocząć 14 maja. Wodowanie odbędzie się na prawym brzegu rzeki Hudson w New Jersey. Kajakarz szacuje, że płynąc wzdłuż 42 równoleżnika ma do pokonania ponad 3 tysiące mil morskich. Będzie się kierował na południowy wschód, aby oddalić się od silnych sztormów oraz od głównej trasy transoceanicznych statków.
Busy do Holandii, Belgii oraz Holandii

Aleksander Doba przewiduje, że podróż potrwa około czterech miesięcy. Chce wrócić do Europy około 9 września, by móc się spotkać z rodziną w dniu swoich 70. urodzin.

Tytuł podróżnika 2015 roku

W 2010 roku kajakarz jako pierwszy człowiek w historii przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent czyli z portu w Dakarze w Senegalu do Fortalezy w Brazylii, wyłącznie dzięki sile własnych rąk. Rejs trwał 99 dni, w ciągu których przepłynął 2900 mil morskich.

Od października 2013 do kwietnia 2014 trwała kolejna samotna podróż – tym razem z Lizbony w Portugalii do portu Canaveral na Florydzie, z krótkim postojem na Bermudach. W 2015 roku Aleksander Doba został uznany za podróżnika roku przez czytelników amerykańskiej edycji „National Geographic”.

źródło: tvp.info.pl
(Visited 32 times, 3 visits today)