Alarm bombowy w stolicy Małopolski. W centrum Krakowa, przy ul. Starowiślnej 41 policjanci znaleźli podejrzany pakunek. Na miejscu trwa akcja funkcjonariuszy i saperów. Ewakuowano siedem osób. Tramwaje nie jeżdżą przez ul. Starowiślną w kierunku placu Bohaterów Getta. Komunikacja miejska jest kierowana objazdami przez ul. Krakowską.
W centrum Krakowa, przy ul. Starowiślnej w Krakowie przed godz. 7 rano znaleziono podejrzany pakunek. Na miejsce przyjechali policjanci i pirotechnicy.Ulica Starowiślna na odcinku od Dietla do Berka Joselewicza jest zablokowana. Tramwaje są kierowane objazdem przez ul. Krakowską.Pojawili się również saperzy. Informacje o alarmie bombowym potwierdza małopolska policja. – Ktoś przez swoje roztargnienie zostawił pakunek, a my sprawdzaliśmy jego zawartość ze względu na podwyższony stan ryzyka w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży.

busy do holandii

Wkrótce ruch na tym odcinku zostanie przywrócony – informuje Krzysztof Łach z biura prasowego małopolskiej policji w rozmowie z Fakt24.pl. Policjanci podejrzewali, że może to być ładunek wybuchowy. Pirotechnicy przewieźli pakunek w bezpieczne miejsce, żeby sprawdzić jego zawartość. Na szczęście w środku nie było materiałów wybuchowych. W związku ze Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie na terenie całego kraju obowiązuje stopień alarmowy ALFA. Z tego powodu służby są zobligowane do wzmożonej kontroli miejsc użyteczności publicznej i dużych skupisk ludności.źródło: fakt.pl


(Visited 9 315 times, 1 visits today)