– Aż dziwne, że tego krzesła nie usunięto – napisał na Twitterze Waldemar Kuczyński. Andrzejowi Dudzie, który rano złożył kwiaty na grobie pary prezydenckiej towarzyszyła Marta Kaczyńska z dziećmi. Zabrakło jednak Pierwszej Damy.

Po wyjściu z krypty katedry wawelskiej prezydent przypomniał, że odwiedziny grobu Lecha i Marii Kaczyńskich w rocznicę katastrofy smoleńskiej to dla niego już tradycja. – To już piąty rok jestem tutaj rano razem z córką pary prezydenckiej, panią Martą Kaczyńską i jej córkami – powiedział.

Rok temu, w czasie kampanii wyborczej, kandydat na prezydenta Andrzej Duda również był sam na Wawelu. Towarzyszyła mu szefowa jego kampanii – Beata Szydło, oraz napotkana Marta Kaczyńska.

Ówczesny prezydent, Bronisław Komorowski, uczestniczył przed rokiem w mszy w intencji Ofiar Katastrofy Smoleńskiej w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. Towarzyszyła mu małżonka.

Puste krzesło obok prezydenta Andrzeja Dudy wywołało zdziwienie wśród internautów. Agata Duda jest w ostatnim czasie mało aktywna medialnie i pozostaje w cieniu. Być może jednak Pierwsza Dama pojawi się w dalszej części uroczystości, które zaplanowano na cały dzień.

źródło: natemat.pl

Napisz do autora: krzysztof.majak@natemat.pl

(Visited 178 times, 1 visits today)