Według informacji rp.pl wybuchła kolejna afera z udziałem Wykop.pl. Portal zorganizował AMA (Ask Me Anything – pytajcie o cokolwiek) z byłym gangsterem Jarosławem Sokołowskim ps. Masa.

„Masa. Byłem członkiem najpotężniejszego polskiego gangu – gangu pruszkowskiego. Obecnie jestem świadkiem koronnym, a moje zeznania doprowadziły do aresztowania członków zarządu Pruszkowa. Moje zeznania uchroniły skarb państwa od straty 1,5 miliarda złotych. Zapraszam na AMA ze mną!” – w ten sposób na portalu Wykop.pl przedstawiono AMA z Jarosławem Sokołowskim.

Użytkownicy pytali byłego gangstera m.in. o powiązania z policją, działalność przestępczą i program ochrony świadków.

Busy do Holandii, Belgii oraz Holandii

Obok pytań szybko pojawiła się krytyka ze strony użytkowników. Administracji portalu zarzucono promowanie osoby, która ma na swoim koncie ciężkie przestępstwa.

„”Mafia” to nie Don Corleone i chłopcy z ferajny. To nie tylko prostytucja, haracze czy narkotyki. To także handel ludźmi, handel k*rwa dziećmi w celu produkcji i dystrybucji materiałów pedofilskich. To porywanie ludzi dla okupów. To niszczenie dorobków życia ciężko pracujących, uczciwych ludzi. To podpalanie domów tych, którzy w jakikolwiek sposób weszli tym ludziom w drogę. Ci ludzie nie są „zgnilizną moralną”. Oni są poza moralnością, poza człowieczeństwem.” – napisał użytkownik @tro.

Odpowiedzi udzieliła administracja serwisu:

„Znalezisko to pokazuje, że część z Was nie do końca rozumie ideę AMA. Organizujemy AMA z przeróżnymi ludźmi: aktorami, politykami, podróżnikami, lekarzami, duchownymi, sportowcami, muzykami, policjantami, prostytutkami, ludźmi, którzy opuścili kraj i rozpoczęli nowe życie w innym miejscu… AMA nie oznacza, że popieramy osobę, nie oznacza również, że akceptujemy to co ona robi lub robiła, nie oznacza, że zgadzamy się z jej poglądami czy akceptujemy jej czyny.Organizując AMA dajemy Wam jedynie możliwość dyskusji, wymiany zdań, uzyskania odpowiedzi bezpośrednio u źródła. AMA nie ma na celu zmiany Waszych poglądów, promocji danej osoby czy wybielania jej czynów. To jedynie możliwość dyskusji i tak tylko należy do tego podchodzić.”

Odpowiedź nie zadowoliła użytkowników. W ramach protestu część użytkowników usunęła konta, a na stronie głównej serwisu pojawiły się materiały dotyczące „masy”. Nie jest to pierwszy tego typu protest na Wykopie. Wcześniej były m.in. afery „zbożowe” i „betonowe”.

źródło: rp.pl

(Visited 48 times, 1 visits today)