To jasne – każdy facet jest inny i to, co dla jednego jest w kobiecie najważniejsze, drugi wymieni na samym końcu. Kolejność na naszej liście jest więc przypadkowa, bo różne są systemy wartości. Czego każdy mężczyzna oczekuje od swojej żony?

 

Wierność
Mężczyzna chce mieć pewność, że kobieta należy tylko do niego. Żadna forma zdrady nie wchodzi w grę. Ale istotne jest także zaufanie – przesadna, chorobliwa zazdrość zepsuje każdy związek. Nikt nie chce mieć podejrzliwej żony, która od progu zaczyna zadawać podchwytliwe pytania.
Zaradność
To fakt – faceci lubią czuć się potrzebni, chcą być bohaterami, wyręczać nas w wielu różnych, typowo męskich zadaniach. Ale doceniają kobiety zaradne. Takie, które potrafią radzić sobie w różnych sytuacjach, gdy chwilowo zdane są tylko na siebie.

 

Szczerość
Rzadko który mężczyzna potrafi czytać w myślach, dlatego faceci cenią otwartość. Lubią, gdy jasno komunikujemy swoje potrzeby, wylewamy żale i pretensje. Lepsza tyrada, niż ciche dni i nasze, kobiece „domyśl się”, podkreślone nadąsaną miną.

Akceptacja zainteresowań
Oj lubimy ponarzekać, gdy facet znika na cały dzień, bo… wędkuje, poluje, ćwiczy lub po prostu spotyka się z kolegami. Mężczyźni mają prawo oczekiwać, że będziemy akceptować ich zainteresowania i dawać im wolną przestrzeń do ich realizacji. I nic w tym dziwnego – każdemu należy się odskocznia!
Udany seks
Jasne, seks nie jest najważniejszy. Oczywiście, o ile wszystko gra. Jeśli w sferze intymnej coś jest nie tak problem potrafi urosnąć i stać się barierą nie do przeskoczenia. Udane życie seksualne nie tylko pomaga zaspokoić podstawowe potrzeby fizjologiczne, ale przede wszystkim scala małżeństwo.

Wsparcie
I to na różnych płaszczyznach. Mężczyzna czuje się dobrze, gdy ma wsparcie ze strony kobiety, która mobilizuje go do działania i rozwoju. Nieustanna krytyka i wytykanie błędów nie prowadzi do niczego dobrego.

Przebojowość i poczucie humoru
Radosnym ludziom po prostu żyje się łatwiej. Przebywanie z kimś, kto ciągle narzeka działa destrukcyjnie. Mężczyźni chcą, by kobieta, z którą planują resztę życia była optymistką, a wszelkie niepowodzenia i przeciwności losu potrafiła złagodzić swoim pogodnym uśmiechem.
Camping (2)
Dbałość o wygląd
Uroda przemija – jasne. Jednak niezależnie od wieku można dbać o siebie, swój wygląd i zdrowie. Być może zabrzmi to próżnie, ale większość z nas lubi otaczać się pięknymi ludźmi. A mieć żonę, której wszyscy mu zazdroszczą? Bajka!

Troska o ognisko domowe
Nie chodzi tu tylko o dokładnie posprzątany i pięknie udekorowany dom. Mężczyźni oczekują, że kobieta zadba o ciepłą, rodzinną atmosferę. To ona ma wykazać się troską w chorobie – męża lub dzieci. Okazywać zainteresowanie, sprawiać, by wspólnie spędzony czas zacieśniał rodzinne więzy.

źródło: mamadu.pl(Visited 212 times, 2 visits today)