kier  

Amsterdam będzie musiał przejść gruntowne zmiany, jeśli w przyszłości będzie chciał wprowadzić na drogi automatyczne samochody.

Według najnowszych badań, miasto zdecydowanie nie radzi sobie ze wzrostem ruchu, a wprowadzenie tego typu pojazdów spowodowałoby jeszcze większy chaos.

Samo-prowadzące się pojazdy to technologia przyszłości, a pierwsze autobusy, taksówki i samochody spodziewane są w dużych miastach w ciągu następnej dekady. Dla większości ludzi tego typu technologia miałaby być przystępna od 2035 roku.

Jeśli jednak Amsterdam ma radzić sobie z tą formą transportu potrzebuje „silnej interwencji”. Jeśli nic się nie zmieni, miasto zostanie wkrótce całkowicie zatkane. Populacja miasta również rośnie, co tylko spowoduje zwiększenie ruchu na drogach.

Amsterdam będzie musiał dostosować wiele elementów do istniejącej już infrastruktury takiej jak drogi, znaki drogowe i sygnalizacja świetlna. Samochody samo-prowadzące potrzebują więcej przestrzeni na drodze, bo w przypadku znalezienia się zbyt blisko innego użytkownika drogi zatrzymują się w celu uniknięcia kolizji.

„To będzie kosztować dużo pieniędzy, aby skonfigurować całą wewnętrzną infrastrukturę w taki sposób, aby wprowadzenie tych pojazdów było możliwe. Ponadto nie ma wystarczającej ilości miejsca, aby dodać odcinek drogi dla nowego typu transportu.”

źródło: Fakty.nl

(Visited 51 times, 51 visits today)