Społeczność serwisu Wykop protestuje – po raz kolejny. Serwis zalały znaleziska z kurami, co ma wyrazić sprzeciw przeciwko zajmowaniu przez administrację Wykopy stanowiska w politycznym sporze.
Wykop.pl popiera Ogólnopolski Strajk Kobiet

Tak obecnie wygląda strona główna Wykopu. Na górze znajduje się baner wyrażający poparcie Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

kury

 

Baner odsyła do tekstu, gdzie możemy przeczytać:

Dziś jesteśmy w momencie, w którym władze naszego kraju starają się zburzyć niełatwy status quo w kwestii aborcji i praw kobiet, ale także w wielu innych sprawach, które w naszej ocenie zaczynają zbyt mocno ingerować w nasze prawa i wolność.

Kury na Wykopie, czyli społeczność protestuje

 

strajk

Opowiedzenie się za protestem wywołało… protest wykopowej społeczności, zwłaszcza, że moderacja serwisu opublikowała swój artykuł bez tagu #polityka. Czy Wykop chciał dotrzeć ze swoim „coming-outem” także do ludzi, którzy ten tag mają zablokowani?

Już teraz najpopularniejszym znaleziskiem miesiąca jest ironiczny protest, który podsumowuje poniższa grafika.

kury2

 

Wykopalisko zalały znaleziska związane z kurami i można przewidywać, że już za chwilę opanują cały Wykop, czynią go praktycznie nieużywalnym.

Afera zbożowa, leśna i inne…

To nie pierwsza taka manifestacja. Wcześniej Wykop zalewały znaleziska związane ze zbożem czy lasami:

  1. Afera zbożowa – jedna z moderatorek zbanowała użytkownika, który odkopał jej kompromitujący komentarz sprzed lat. Solidarna społeczność postanowiła się zemścić i zaczęła wrzucać jeszcze więcej wpisów administratorki. Znaleziono także jej akty wykonane w… zbożu.
  2. Afera leśna – protest przeciwko usunięciu ze strony głównej znaleziska dotyczącego rzekomej sprzedaży Lasów Państwowych.
  3. Afera Bolkowa – społeczność Wykopu miała dość wygłupów Lecha Wałęsy, który był aktywnym, ale dość specyficznym w swoim zachowaniu użytkownikiem serwisu.
  4. Afera odtwarzaczowa – była odpowiedzią społeczności, na zmianę odtwarzacza filmów przez administrację serwisu.

żrodło:Spiders’web

 

(Visited 60 times, 2 visits today)