Przeskocz do treści

Polak Potrafi ! 7 cech Polaków, za które podziwiają Nas Europejczycy

Posiadamy całe bogactwo cech, które sprawiają, że inne narody nas doceniają czy wręcz uwielbiają. Oto przebojowa siódemka cech Polaków, które najczęściej są postrzegane jako pozytywne przez inne narody.

1.Kreatywność i elastyczność

„Inne narody mogą uczyć się od Polaków elastyczności powiązanej z mocnym instynktem przetrwania. Polacy potrafią odnaleźć się w wielu, nawet ekstremalnych sytuacjach i kreatywnie poszukują możliwości, które potrafią przekuć w prawdziwą szansę dla siebie!" - mówi Aga Karakurd, coach kobiecych biznesów, psycholog.
busy do holandii, niemiec, belgii
Codzienne przejazdy do Polski, Niemiec, Belgii, Holandii. Zadzwoń +48 533 123 456

2.Determinacja i ambicja

Paweł Lajszczak z Financial Brokers mówi: „Uogólniając Polacy sąbardzo zdeterminowani w określonych zadaniach które są im zadane, wykonują je skrupulatnie i pomysłowo”. Paweł przyjechał do UK z 300 funtami w kieszeni. Pracował w barze, po czym otworzył take away, kilka miesięcy później również firmę budowlaną i sprzątającą. Miał bazę w postaci zarządzania firmą rekrutacyjną w Polsce, ambicje i silną wolę osiągnięcia sukcesu. Systematycznie inwestował, a jego determinacja pozwoliła mu na stworzenie portfolio kilkunastu biznesów w UK, Polsce oraz Dubaju. Posiada sporo nieruchomości, firmę konsultingową w Iranie i Dubaju, a ostatnio rozwija rafinerię biopaliw w Liverpoolu, jednocześnie prowadząc wykłady na uczelniach oraz programy mentoringowe.

 
Polak Potrafi ! 7 cech Polaków, za które podziwiają Nas Europejczycy

3.Gościnność i wartości rodzinne

„Od Polaka można uczyćsię pracowitości, lojalności, gościnności i otwarcia na drugiego człowieka. Naszą największą wartościąjest rodzina. Celebrowanie tradycji rodzinnych wzmacnia więzi i kształtuje charakter, natomiast w chwilach słabości zapewnia nam poczucie przynależności.”– komentuje coach osobisty, Beata Bikowska. Polskie wartości rodzinne są niemal legendarne. Polskie mamy znane są jako te najbardziej troskliwe, które zawsze mają na stole ciepły obiad, dbają o czapki w zimie na głowach dzieci, takie które chuchają i dmuchają na swoje potomstwo.

4.Dobre wykształcenie i znajomość języków obcych

„Od Polaków na pewno można uczyć się motywacji do nauki języków obcych. Według danych Komisji Europejskiej, Polska jest jednym z bardziej przedsiębiorczych państw UE. Ponadto, jak wskazuje ranking „English Proficiency Index 2013” Polacy są wśród dziesięciu najlepiej władających językiem angielskim narodów na świecie.”– zaznacza Anna Białous-Griffiths, psycholog i coach rozwoju osobistego w Wielkiej Brytanii.

5.Zaradność

Pokolenie dzisiejszych 30 – 40-latków, którzy stanowią dużą część emigracji w dzieciństwie nie doświadczało w sklepach obfitości towarów. Ów niedostatek nauczył nas ogromnej zaradności. Nie mieliśmy możliwości swobodnego kupowania, dlatego każdy nabyty towar był szanowany i naprawiany jeśli tylko była taka możliwość. Reglamentacja towarów wbrew pozorom nauczyła nas oszczędności i docenianej przez inne narody, umiejętności radzenia sobie w każdej sytuacji. „Polak zawsze znajdzie rozwiązanie, coś przykręci, coś podkręci”–zauważa Marta El Marakchi, dziennikarka

 
Polak Potrafi ! 7 cech Polaków, za które podziwiają Nas Europejczycy

6.Pracowitość i szacunek dla pracy

„Polacy to ciężko pracujący naród, na Wyspach stopa zatrudnienia wynosi aż 83%.”– komentuje Wojciech Kołodziejczak. Większość z nas znalazła się na emigracji z powodów finansowych.
Polak żadnej pracy się nie boi – takie przekonanie na temat naszej nacji panuje niemal w każdym kraju na świecie.
[wcp-carousel id="631" order="DESC" orderby="date" count="10"]

7.Nieufność

Historia nie oszczędzała naszego kraju. Dzięki rozbiorom Polski i innym niefartom historii, staliśmy się wyjątkowo nieufni. Nie chcemy wspierać uchodźców, boimi się inności. Jednakże jesteśmy jednym z niewielu krajów gdzie panuje tzw. jednolitość kulturowa. 90% Polaków to katolicy. W dobie terroryzmu, nasza kulturowa jednorodność może być postrzegana pozytywnie.

źródło newseria.pl

Najczęściej wyszukiwane: busy do holandii , bus do holandii , przewozy do holandii , busy holandia , busy holandia polska , polska holandia, polska holandia, busy polska holandia, polska bus, bus holandia, bus polska holandia, bus holandia polska, busy z holandii do polski


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WhatsApp chat