Niemcy: Wybuch świątyni w Essen! Policja potwierdza, że doszło do zamachu terrorystycznego!

fot: youtube

16 kwietnia br. doszło do wybuchu w świątyni Sikhów w Essen. W wyniku zdarzenia ranne zostały trzy osoby. Niemiecka policja potwierdziła właśnie, że był to zamach terrorystyczny.

Podejrzanych o dokonanie zamachu zatrzymano. Są nimi dwaj 16-letni młodzieńcy, muzułmanie urodzeni w Niemczech. Zatrzymano ich na podstawie nagrań z monitoringu, na których widać, jak zmierzają w kierunku świątyni. Obaj mają plecaki, w których ukryte zostały ładunki wybuchowe. Jeden z zamachowców sam zgłosił się na policję, kiedy rozpoznał swoje zdjęcie w telewizji.

Komentatorzy niemieckiej sceny politycznej są zdania, że zwłoka w podaniu informacji o zamachu w Essen wynika z obawy władz przed antyislamskimi reakcjami Niemców.

W oficjalnym komunikacie policyjnym podano, że wybuch w Essen to był: „atak terrorystyczny dokonany z pobudek religijnych z podłożem islamistycznym”.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że dwaj nastolatkowie zwerbowani zostali przez agentów ISIS. Policja podejrzewa również, że należą do salafickiej grupy Lohberger Brigade.

Ambasada Indii potwierdziła, że trzem rannym w zamachu osobom nie zagraża niebezpieczeństwo.

fakt.pl

(Visited 728 times, 1 visits today)