Agencja informacyjna Państwa Islamskiego Al-Amak opublikowała film nagrany przez 17-letniego Afgańczyka, który w poniedziałek zaatakował pasażerów w pociągu regionalnym w Wuerzburgu w Bawarii.Wideo trwa dwie minuty i 20 sekund i nosi tytuł „Niemcy – Film bojownika Państwa Islamskiego Muhammada Rijada, który przeprowadził atak w Wurzburgu”. Rijad mówi w nim, że jest „żołnierzem kalifatu” i grozi kolejnymi atakami przeprowadzonymi przez Państwo Islamskie „w każdej wiosce, mieście i na lotniskach”. Nawoływał także do muzułmanów, by mordowali niewiernych, nawet jeśli nie mogą dotrzeć do Państwa Islamskiego.

Film został opublikowany w zaledwie kilka godzin po tym, jak Al-Amak ogłosiło, że Afgańczyk jest „wojownikiem ISIS”.

niedziela do polski
Wcześniej szef bawarskiego MSW Joachim Herrmann twierdził, że nie ma żadnych informacji, które wiązałyby młodego napastnikami z Państwem Islamskim. W mieszkaniu znaleziono jedynie własnoręcznie namalowaną flagę ISIS.

Według szefa bawarskiego resortu spraw wewnętrznych u napastnika „znaleziono tekst, który wskazuje, że 17-latek sam się zradykalizował w ostatnim czasie”. Herrmann powiedział, że w owym tekście jest mowa o życiu muzułmanów, którzy muszą się bronić. Minister ujawnił też, że jeden ze świadków zeznał, iż podczas napaści Afgańczyk wykrzykiwał „Allahu akbar” (Bóg jest wielki).CODZIENNIE BUSY DO HOLANDII,BELGII, NIEMIEC

źródło: rmf24.pl


(Visited 334 times, 1 visits today)