Przeskocz do treści

13 powodów dla których warto odwiedzić Amsterdam

13 powodów dla których warto odwiedzić Amsterdam

Pestana Amsterdam Riverside

13 powodów

To nowy luksusowy obiekt otwarty w styczniu 2018 roku ten piękny hotel miesi się na rzeką Amstel (Hotel). W ofercie znajdziesz pokoje hotelowe, jak i apartamenty z wyżywieniem we własnym zakresie.

W obiekcie znajdziesz dobrze wyposażone spa, duży basen oraz ciekawie zaaranżowanych miejsca a kuchnia prowadza znane talenty kulinarne miasta.

Adres: Amsteldijk 67, 1074 HZ Amsterdam, Holandia

Negen Straatjes

13 powodów

Dziewięć wąskich uliczek łączących ze sobą Raadhuisstraat i Leidsegracht. Nie jest to co prawda dzielnica historyczna, ale nowoczesna wypełniona ślicznymi kamienicami oraz brukowanymi chodnikami. Znajdziesz tu luksusowe butiki, kawiarnie oraz galerie. Idealne miejsce dla wszystkich miłośników zakupów.

Adres: De 9 Straatjes PO box 11558 1001 GN Amsterdam 

Café Americain

13 powodów

Ta położona przy Leidseplein art déco kawiarnia była dawniej ulubionym miejscem artystów i intelektualistów. Obecnie ma bardziej nowoczesny wygląd. Stara kawiarnia w stylu boho przekształciła się w nowe i eleganckie miejsce idealne do wypoczynku. Poczytaj książkę, poznaj ciekawych ludzi i zaprzyjaźnij się z mieszkańcami, delektując się pyszną kawą. Rozkoszuj się otoczeniem i gwarem Amsterdamu.

Adres: Leidsekade 97, 1017 PN Amsterdam, Holandia

Muzeum Stedelijka i Van Gogha.

Amsterdam Stedelijka

Stedelijk ma tak ogromną kolekcję, że nie jesteśmy w stanie zobaczyć i nacieszyć się eksponatami w ciągu jednego dnia. Jego nowoczesny i chłodny wystój został zaprojektowany przez Rema Koolhaasa.

Każdy miłośnik sztuki, historii i kultury powinien odwiedzić to miejsce.

Byłoby bluźnierstwem być w Amsterdamie, a nie odwiedzić Muzeum Van Gogha. Ponieważ Van Gogh był ogromnym fascynatem japońskiej kultury i był właścicielem ogromnej kolekcji, muzeum pełne jest dzieł właśnie z jego prywatnej kolekcji. Koniecznie zobacz arcydzieła wielkich artystów w znanym na całym świecie Muzeum Van Gogha.

Adres: Museumplein 6, 1071 DJ Amsterdam, Holandia

13 powodów dla których warto odwiedzić Amsterdam.

Haitink Mahler i Royal Concertbouw Orchestra.

Royal Concertgebouw Orchestra

Bernard Haitink- jest legendą wśród dyrygentów Holenderskich.

Royal Concertbouw najprawdopodobniej ma najlepszą akustykę na świecie. Będą w Amsterdamie, koniecznie odwiedź tę salę koncertową i daj pobudzić swoje zmysły.

Adres: Gabriël Metsustraat 16 1071 EB Amsterdam

Pole tulipanów

Holandia to kraj usłany tulipanami. Kwiaty o żywych barwach wyglądają niczym z bajki. Możesz spacerować po polach lub wybrać się na wycieczkę rowerową ciesząc się pięknem natury oraz urokami miasta Amsterdam.

Pyszne jedzenie

jedzenie

Ze względu na różnorodność kulturową w Amsterdamie możemy spróbować tu rozmaitości z całego świata. Od mało znanych indonezyjskich przysmaków po indyjskie thai, każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Czytasz 13 powodów dla których warto odwiedzić Amsterdam.

Nie możemy zapomnieć o znanym na całym świecie przysmaku Holandii — czyli ser. W Amsterdamie masz możliwość spróbowania najlepszych odmian sera. Oczywiście, nikt nie może dorównać gościnności i hojności Holendrów oraz ich zamiłowaniu do wyśmienitej kuchni.

Nie możemy zapomnieć także o wyśmienitej lokalnej kuchni. Od przepysznej szarlotki po stroopwafels do niewiarygodnie pyszne naleśniki. Amsterdam jest rajem dla smakoszy.

13 powodów dla których warto odwiedzić Amsterdam

Różnorodność kulturowa

13 powodów

Amsterdam prawdopodobnie jest jednym z najbardziej zróżnicowanych kulturowo miast na świecie. 86 procent mieszkańców zna co najmniej dwa języki. Większość mieszkańców mówi po angielsku, holendersku oraz w trzecim języku. W Amsterdamie zamieszkują ludzie różnych ras, kultur oraz grup etnicznych nadając miastu barwną osobowości i charakter.

Najlepszych na świecie ścieżki rowerowe.

Rowery

W Amsterdamie ścieżki rowerowe są tak rozbudowane, bezpieczne i uporządkowane, że nawet dziecko może poruszać się po całym mieście bez problemu. To jedno z niewielu miejsc na świecie gdzie na ścieżkach spotkasz ludzi w garniturach poruszających się na rowerze do pracy.

Mniej pojazdów a więcej rowerów oznacza mniejsze zanieczyszczenia i czystsze powietrze. Ciekawostką jest to, że w Amsterdamie jest więcej rowerów niż ludzi. Możesz poruszać się rowerem po mieście przez cały rok.

Targowiska

Bloemenmarkt

Na barwnych i tętniących życiem pchlich targach znajdziesz wiele wspaniałych okazji na zakup pamiątek dla całej rodziny. Przede wszystkim musimy wspomnieć o jedynym na świecie pływającym targu kwiatowym - Bloemenmarkt.(adres)

Otwartość

13 powodów

To właśnie w Amsterdamie w 2001 roku zostało zawarte pierwsze legalne małżeństwo gejowskie. Holandia jest najbardziej liberalnym krajem na świecie, który nie tylko zalegalizował małżeństwa homoseksualne, ale także prowadzi otwartą politykę dla osób pracujących w sex branży.

Doskonałym przykładem jest dzielnica czerwonych latarni w Amsterdamie. Gdzie wszystko zorganizowane jest w sposób profesjonalny. Nie musisz zgadzać się z ultra liberalnym podejściem Holandii, ale moim zdaniem jest to kraj, który zapewnia swoim mieszkańcom wolność wyboru.

Ponadto Istnieje mnóstwo kawiarni w Amsterdamie gdzie sprzedaż mariuchany jest zgodne z prawem za równo kupowanie i konsumpcja.

Kolorowe domy wzdłuż kanałów

kolorowe domy amsterdam

Bajecznie kolorowe domu nad kanałami Amsterdamu wyglądają niczym wyciągnięte z książek dla dzieci. Są jasne, lekko krzywe i wąskie przez to, że budowane były na bagnistym terenie. Dlatego to właśnie te wspaniałe kamienice są jednym z wielu znaków rozpoznawczych Amsterdamu.

Jednak Amsterdam to nie tylko malownicze kamieniczki znajdziesz tu także pływające domy otaczające słynne kanały. Ponieważ wielu mieszkańców mieszka właśnie w tych „zbudowanych” na wodzie domkach. W całym mieście jest około 2500 pływających domków.

Artystyczna strona miasta

Ponadto oprócz oszałamiających dzieł sztuki w Muzeum Van Gogha, w całym mieście można znaleźć niezliczone galerie sztuki oraz muzea. Na każdej wystawie można znaleźć bogaty wybór dział sztuki, a Holenderski Balet Narodowy ma reputacje jedynego miejsca dla innowacji.

13 powodów dla których warto odwiedzić Amsterdam co ty byś dodał?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WhatsApp chat